Stabilizator obrazu

Bycie operatorem filmowym wymaga posiadania szczególnych umiejętności, ale najważniejsza jest pewna i stabilna ręka do kamery. Bez tego żaden, nawet najlepszy film, nie będzie dobry, ponieważ obraz na nim będzie się ruszał. Ruchomy obraz to z kolei bardzo duży minus, którego można jednak z łatwością wyeliminować, a jak to zrobić to wie każdy kamerzysta biecz.

DSC-386

Wystarczy podejrzeć jak na weselu wygląda wideofilmowanie piwniczna w profesjonalnym wykonaniu. Zauważmy, że w takim naprawdę pełnym profesjonalizmu filmowaniu możemy zapomnieć o jakichkolwiek ruchach widocznych na filmie. Podobne techniki stosuje każdy fotograf mszana, a chodzi jedynie o to, żeby użyć stabilizatora obrazu. Dzięki niemu wszelakie wahania ręki nie będą nawet zauważalne, ponieważ każde najmniejsze drgnięcie będzie likwidowane od razu przez stabilizator.

No i to jest właśnie cała tajemnica profesjonalnych operatorów kamer, nie ważne czy mówimy o tych do filmowania wesel czy o tych do filmowania na planie filmowym oraz zdjęcia ślubne krynica.

Każdy ma jednakowe możliwości profesjonalnej pracy, więc warto skorzystać z wszelkich możliwych sposobów na jak najbardziej profesjonalne filmowanie. Tym bardziej, że na tym polu nowoczesność to też profesjonalizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>