Predyspozycje fotografa

Znane wszystkim powiedzonko mówi, że gdzie diabeł nie może tam babę pośle.

Coś w tym może być ale nie sprawdza się to w wielu zawodach typowo męskich. Jeśli oczywiście analizować to powiedzenie pod kątem pracy to łatwo znaleźć zawody, w których lepiej poradzi sobie kobieta i takie, w których lepiej da sobie radę mężczyzna. Na pewno kamerzysta spytkowice to zawód zdecydowanie męski.

DSC-1

Może nie wymaga to jakiś szczególnych predyspozycji, jeśli chodzi o intelekt, ale na pewno trzeba mieć sporo sił, żeby przez kilka godzin bez przerwy nosić kamerę. Prędzej już kobieta poradzi sobie jako fotograf nowy targ, chociaż i w tym zawodzie trzeba mieć siły fizyczne. Ale biorąc pod uwagą wrażliwość na jakieś artystyczne piękno to może rzeczywiście to zawód bardziej dla płci żeńskiej.

Natomiast czynność, jaką jest wideofilmowanie jabłonka które wiąże się z noszeniem ciężkiej kamery jest zdecydowanie dla mężczyzn. No, chyba że wyjątek stanowi sytuacja, w której kamera jest na stabilizatorze opartym o ziemie czyli na stojaku. Tak czy siak, sama praca kamerzysty od lat wiąże się z wykonywaniem jej przez mężczyznę a nie przez kobietę. I chociaż wszystkie zawody są dzisiaj uwolnione pod względem płci, to jednak wiele jest podzielonych właśnie w ten sposób.

Polecamy zdjęcia ślubne jabłonka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>